Zarządzanie Łańcuchem Dostaw
W naszych projektach definiujących strategię logistyki dokładnie wyjaśniamy czym jest łańcuch dostaw, na czym polega i z czego się składa. Pojęcie łańcuch dostaw i próba jego zdefiniowania przy użyciu jednego stwierdzenia jest bardzo trudna. Elementy łańcucha dostaw są bowiem tak rozległe, że można stosować je określając różnego rodzaju procesy logistyczne zachodzące w przedsiębiorstwie.
Najłatwiejszym wyobrażeniem przedstawiającym logistyczne zarządzanie łańcuchem dostaw jest powiązana sieć podmiotów złożona przykładowo z przedsiębiorstwa produkcyjnego, jego dostawców oraz klientów. Pomiędzy tymi wszystkimi ogniwami łańcucha logistycznego przepływają materiały (towary), informacje oraz środki pieniężne.
Zrównoważony łańcuch dostaw możemy zatem zdefiniować jako zestaw czynności i sieci połączeń, która wychodzi od samego źródła produktu i kończy się u docelowego klienta. Proces ten obejmuje odpowiednie planowanie, dokładną realizację i skuteczną kontrolę wszystkich procesów związanych z przepływem materiałów i informacji od zakupu towarów / surowców, poprzez procesy przetwórcze i logistyczne po doręczenie towaru klientowi.
Konkurencyjność w biznesie od bardzo dawna nie sprowadza się jedynie do cech produktu. Ważniejsze jest to, jak szybko produkt powstanie i kiedy dotrze na miejsce lub do klienta. W tym obszarze główną rolę odgrywa m.in. sprawność zarządzania łańcuchem dostaw. Odpowiednie strategia zarządzania łańcuchem dostaw oraz odpowiednio zamodelowane procesy logistyczne przekładają się na wysoką konkurencyjność na rynku.
Zautomatyzowane procesy systemów zarządzania łańcuchem dostaw zwiększają precyzję działań oraz szybkość reakcji na zmiany. Informatyzacja zachodzących procesów poprawia przepływ informacji i skraca czas przesyłania danych (zobacz także: Transformacja cyfrowa logistyki) oraz przepływ środków finansowych.
Zrównoważony rozwój łańcucha dostaw
Odpowiednie planowanie łańcucha dostaw wpływa na osiągniecie założonego poziomu satysfakcji klienta (SLA) oraz gwarantuje oczekiwaną stopę zwrotu. Podstawą prawidłowego działania poszczególnych elementów łańcucha dostaw jest rzetelna i dostarczona w odpowiednim czasie informacja. Aby zagwarantować sprawne działanie i funkcjonowanie łańcucha dostaw niezbędna jest budowa sprawnego systemu przepływu informacji, pomiędzy poszczególnymi ogniwami łańcucha dostaw (dostawcy, producenci, dystrybutorzy, usługodawcy).
Nasze usługi opieramy na skrupulatnej analizie potrzeb, stosujemy indywidualne podejście do każdego klienta biorąc pod uwagę specyfikę branży, w której działa. Sprawnie działający łańcuch dostaw to źródło przewagi konkurencyjnej, ważny element wpływający na sukces przedsiębiorstwa.
Czynniki wpływające na wydajność łańcucha dostaw
Odpowiednie planowanie
Sprawny przepływ informacji
Efektywne procesy
Powiązanie wynagrodzeń z efektami pracy
Łańcuch dostaw obejmuje
Planowanie
Czynności związane z przepływem materiałów i informacji
Zakup towarów / surowców
Procesy przetwórcze i logistyczne
Doręczenie produktu klientowi
Co zyskujesz modelując proces łańcucha dostaw?
Zajmujemy się kompleksową strategią organizacji w zakresie tworzenia łańcucha dostaw oraz strategią operacyjną w celu rozwoju łańcucha dostaw i optymalizacji działalności Twojej organizacji. Dostarczamy praktycznych rozwiązań, które zoptymalizują, unowocześnią i udoskonalą schemat łańcucha dostaw.
Gwarancję efektywnego wdrożenia zmian
Projekt dopasowany do Twoich potrzeb
Czytelną dokumentację projektową oraz procesową
Wytyczne do precyzyjnego zarządzania łańcuchem dostaw
Szczegółowy opis (zmapowanie) obecnych procesów oraz procesów zmienionych (zamodelowanych)
Wyraźną redukcję kosztów operacyjnych
Wskazanie w jaki sposób wyeliminować źródło problemów
Twoja firma również może uzyskać stabilny i powtarzalny rozwój, wysoki poziom obsługi klientów oraz satysfakcję i zaangażowanie pracowników.
Jako podmiot zewnętrzny patrzymy na działalność Twojego przedsiębiorstwa z innej perspektywy. W zależności od skali organizacji, modelowanie zrównoważonego łańcucha dostaw może być bardzo złożonym procesem, w którym każdy element systemu logistycznego ma znaczenie, dlatego do takiej współpracy delegujemy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Są oni w stanie zlokalizować newralgiczne obszary, które warto zorganizować w inny, bardziej efektywny sposób tworząc koncepcję łańcucha dostaw. Dzięki temu modelowanie elementów łańcucha dostaw z Audytel przynosi wymierne rezultaty w postaci redukcji kosztów logistycznych, usprawnienia procesów oraz poprawy ich efektywności.
Jeśli szukasz firmy, która pomoże ci w rozwoju twojej logistyki, zapraszamy do kontaktu z nami.
Chętnie odpowiemy na twoje pytania i przedstawimy naszą ofertę.
Razem możemy osiągnąć więcej!
Napisz do nas
Zadzwoń