Doradztwo strategiczne dla firm
W ramach usługi doradztwa logistycznego dla firm rodzinnych, kierujemy się przede wszystkim dobrem organizacji, w tym wsparciem w procesach zmian ze szczególną dbałością o kapitał ludzki oraz reputacją firmy.
Specjalizujemy się w obsłudze firm rodzinnych i prywatnych każdej wielkości, w tym lokalnych przedsiębiorców i startupów.
Szanujemy potrzeby Klientów i partnerów biznesowych, a naszą wartością jest elastyczność usługi dostosowanej do biznesu Klienta.
Obszary i branże, które wspieramy
Motoryzacja
Bankowość i finanse
piękno i moda
dom i ogród
fmcg
e-commerce
Energetyka
Farmacja
Sektor publiczny
łańcuch dostaw
Handel
transport pasażerski, towarowy
Sukcesja w firmie
Sukcesja jest jednym z najważniejszych wyzwań dla polskich firm rodzinnych.
Wiele firm, które zostały założone po przemianach ustrojowych w Polsce czeka w najbliższym czasie zmiana pokoleniowa, a w perspektywie najbliższych lat zagadnienie sukcesji będzie dotyczyło coraz większej grupy przedsiębiorców. Według informacji dostępnych w CEIDG, wpisanych jest obecnie ok. 212 tys. przedsiębiorców, którzy ukończyli 65 rok życia.
Nasza rola
W ramach doradztwa logistycznego wspieramy firmy rodzinne w trakcie przejęcia organizacji oraz chronimy je przed ryzkami operacyjnymi występującymi w procesie. Słuchamy Klienta, a nie tylko słyszymy. Mamy za sobą wiele projektów tego typu i wielu Założycieli, którzy są zadowoleni z naszego wsparcia, naszego podejścia.
Zarządzanie zmianą
Jest to perspektywa wdrożenia znacznie trwalszych reguł funkcjonowania firmy rodzinnej, niż obecnie dostępne rozwiązania.
W zależności od rodzaju działalności oraz historii funkcjonowania firmy proces zmian w organizacji będzie przebiegał w inny sposób, ale zawsze zgodny z filozofią firmy, charakterem Założyciela, jego podejściem do zmiany.
W ramach procesu zarządzania zmianą w przedsiębiorstwie wyróżniamy kilka etapów, takich jak:
Poznanie specyfiki działalności oraz zdefiniowanie okoliczności zmiany
Indywidualne podejście do zaplanowania procesu, w tym precyzyjne wskazanie obszaru działań z uwzględnieniem czynników wewnętrznych i zewnętrznych w organizacji
Przygotowanie procesu adaptacji oraz wdrożenie zarekomendowanych zmian
Dbałość o trwałość efektów i wizerunek organizacji
Co zyskujesz dzięki doradztwu strategicznemu dla firm?
Nasze usługi opierają się na ścisłej współpracy z Klientem, w tym dogłębnym poznaniu specyfiki problemu oraz analizie różnorodnych rozwiązań i wyboru tych, które będą w danym przypadku optymalne dla Państwa organizacji.
Zwiększenie efektywności działań
Optymalizacja kosztów procesów logistycznych
Zmniejszenie ryzyka podejmowania błędnych decyzji
Kompleksowy audyt wraz z rekomendacjami do wdrożenia
Rozwiązania dostosowane do potrzeb Klienta
Doświadczenie ekspertów z różnych obszarów
Twoja firma również może uzyskać stabilny i powtarzalny rozwój, wysoki poziom obsługi klientów oraz satysfakcję i zaangażowanie pracowników.
Analizę logistyczną przedsiębiorstwa wykonują doświadczeni specjaliści, którzy potrafią spojrzeć na procesy w firmie z innej perspektywy, całościowo, „z lotu ptaka”. Pomagamy menadżerom zobaczyć, jak wyglądają procesy w organizacji z dystansu, aby mogli je obiektywnie ocenić.
Jeśli szukasz firmy, która pomoże ci w rozwoju twojej logistyki, zapraszamy do kontaktu z nami.
Chętnie odpowiemy na twoje pytania i przedstawimy naszą ofertę.
Razem możemy osiągnąć więcej!
Napisz do nas
Zadzwoń